Advert
Advert

İşte Çankırı'nın Kahraman evlatları

İşte Çankırı'nın Kahraman şehitleri

İşte Çankırı'nın Kahraman evlatları
İşte Çankırı'nın Kahraman evlatları Admin

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Esendere Beldesi'nde askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 4 askerden 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Çavuş Gökhan Topal ve 22 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik'in memleketi Çankırı'daki evlerine ateş düştü.


Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal'ın şehit olduğu haberi, Çankırı Orta İlçesi Özlü köyünde yaşayan ailesine sabah saatlerinde askerler tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Akif Topal ile anne Fatma Topal gözyaşlarına boğuldu.


- Şehit Gökhan Topal cenaze programı -
Şehit Gökhan Topal'ın Ankara 'nın Çubuk İlçesi'nde yaşan 4 kardeşi de acı haberi aldıktan sonra Çankırı'nın Orta İlçesi Özlü Köyü'ne geldi. Şehit Topal'ın bekar olduğu belirtildi. Şehit Gökhan Topal'ın cenazesinin yarın 05. 10. 2017 Perşembe günü İkindi Namazı sonrası kılınacak cenaze namazı ile Orta İlçesinde toprağa verilecek.

 - Şehit Olcay Çelik cenaze programı -

Aynı patlamada şehit olan askerlerden Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik'in ise Çankırı Aksu Mahallesi'nde yaşayan ailesi yasa boğuldu. Baba Muammer Çelik ile anne Hacer Çelik'i yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehit Çelik'in anne ve babası acı haberi aldıktan sonra, Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde bulunan evlerine götürüldü. Çelik'in Aksu mahallesinde bulunan evine dev Türk bayrağı çekilirken, dışarıya taziye çadırı kuruldu. Kapının önünde ambulans ve sağlık ekibi hazır bekletiliyor. Şehit Çelik'in cenazesi  05. 10. 2017 perşembe günü (yarın) Çankırı'da Hoca Ahmet Yesevi Camiinde Öğle Namazı sonrası kılınacak Cenaze Namazı ile Yüklü Köyünde toprağa verilecek.

 

Çerkeş haber

 

Çerkeşimize yorumlarınızla katkıda bulunun
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çerkeş Müzesi
Çerkeş Müzesi
İNCİ ÇERKEŞ
İNCİ ÇERKEŞ