Advert
Advert

Çerkeş Haber ve Vuslat Haberden, Hasan Sopacıyla Çok Özel Röportaj. Tekrardan Adayım.

Çerkeş Haber ve Vuslat Haberden, Hasan Sopacıyla Çok Özel Röportaj. Tekrardan Adayım.

Çerkeş Haber ve Vuslat Haberden, Hasan Sopacıyla Çok Özel Röportaj. Tekrardan Adayım.
Çerkeş Haber ve Vuslat Haberden, Hasan Sopacıyla Çok Özel Röportaj. Tekrardan Adayım. Admin

Çerkeş Haber Sitesi ve Çerkeş Vuslat Haber olarak Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın  4. Yılını doldurması nedeniyle icraatları, ileriye yönelik projeleri, yaptıkları, yapamadıkları, hayalleri sevinçleri, üzüntüleri, duygularını velhasıl açık açık her şeyi sorarak bir sohbet toplantısı  gerçekleştirdik.

Çerkeş Haber Sitesinden Hayati Kaya, Yasin Yazı Çerkeş Vuslat Haberden Turhan Demir, Mehmet Akbacak  ve Ethem Akkaya röportaja katıldılar.

 

Başkan Sopacı öncelikle nasıl bir belediye devir aldığını, ne gibi güçlüklerle karşılaştığını, nasıl bir personel reformu ve Mali reform yaptığını uzun uzun anlattı.

Çerkeş’in su , elektrik, kanalizasyon ve  doğalgaz gibi alt yapı problemlerini ve bunların çözülmesi için belediye meclisi, parti teşkilatıyla birlikte gece gündüz çalıştıklarını bu konuda emeği geçen herkese müteşekkir olduğunu ifade etti.

Anlatılan ve yapılanların çoğunun kamu oyunun malumu olduğu ve halkın gözü önünde yapılan şeyler olduğu için Çerkeş Haber ve Çerkeş Vuslat Haber olarak bizi ilgilendiren konular üzerinde sorularımıza açıklamalar getirdi.

EDİNDİĞİM İZLENİMLERE GÖRE BU YIL İÇERİSİNDE BAŞLAYACAKLAR.

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER : Sayın Başkan Nata Grup tarafından Kurtçimeni mevkiine kurulması düşünülen Çimento Fabrikası ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

HASAN SOPACI: Öncelikle Çerkeş Haber Sitesi ve Çerkeş Vuslat Haber’e duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ediyorum.  Çimento Fabrikası kurulması hakkında,  Ankara’da Nata Grup Başkanı Namık Tanıkla konuyu görüştüm.  Kendisi  son olarak gündeme gelen 1/1000’lik ve 1/5000’lik nazım imar planlarında İl Genel Meclisi tarafından yapılan onayların D-100 Karayolundaki değişiklikler nedeniyle yapıldığını ifade etti.  Edindiğim izlenimlere göre, Fabrika İnşaatına bu yıl içerisinde başlayacaklar.

ÇERKEŞ ÇARŞISI YETERSİZ…

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER :  Sayın Başkan Çerkeş Halkıyla da paylaşmış olduğunuz Çerkeş Vizyon Planı ile ilgili görüşleriniz nelerdir ve bu konudaki çalışmalar hangi aşamadadır.

HASAN SOPACI: Çerkeş Vizyon Planı  birkaç yıllık uzun bir çalışma süresi ve emek verilerek , Şehircilik konusunda Türkiye’nin en deneyimi  uzmanları tarafından yapılan bir çalışmadır. Çerkeş Vizyon Planı üzerindeki görüşlerimi şu şekilde ifade edebilirim:  Çarşı hızla gelişen ilçemiz için yeterli değildir. Her yönden sıkışmış durumdadır. Bu sıkışıklığı aşmak için mutlaka çarşıyı genişletmemiz gerekmektedir. Şehircilik uzmanlarınının yaptığı tüm değerlendirmelerde çarşının eski ekin pazarı, veterinerlik , itfaiye, sebze ve hayvan pazarının olduğu bölgeye doğru genişletilip kaydırılması gerekmektedir. Bu bölgenin bir cazibe merkezi olması için Ankara girişindeki göbekten kent meydanına doğru geniş bir yol açılacak, sıkışıklığın en büyük nedenlerinden biri olan şu anki belediye binasın, hayvan pazarının olduğu yere,  yeni bir Belediye Binası yapılacaktır. Yanına Çerkeş’in ihtiyacı olan düğün salonu, diğer sosyal donatılarıyla birlikte bir kültür merkezi yapılacak. Bölgeye  en az 100 metre kare büyüklüğünde, 100 dükkan ve 214 konut yapılması planlanmaktadır.

 

KIŞ GELMEDEN YOLU OLMAYAN SOKAK KALMAYCAK…

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER :  Sayın Başkan Alt yapı çalışmalarınız devam etmekte fakat vatandaşlar alt yapı çalışmalarının ne zaman sonlanıp,  yol yapım çalışmasına başlanacağını merak etmekte. Bu konuda bize bir takvim verebilir misiniz.

Ben öncelikle alt yapı çalışmalarımızda  yaşattığımız mağduriyet için bütün vatandaşlarımdan özür diliyorum ve gösterdikleri sabır için kendilerine teşekkür ediyorum. Ama maalesef 1870 yılında belediye olan ilçemizde Çarşı içerisinde biz göreve geldiğimizde  1 metre dahi  kanalizasyon  hattı olmadığını ben şahsım bile Belediye Başkanı olduktan sonra öğrendim. Bu örnek bile alt yapı olarak ilçemizin ne kadar yetersiz olduğunun bir kanıtıdır. Biz Alt yapı çalışmalarında hiçbir zaman günü kurtarma ve geçici çözümler üretme taraftarı olmadık. Bir siyasetçi olarak alt yapı çalışmalarının ne kadar nankör olduğunu biliyoruz. Bu konuda göstermelik çalışmalarla halkı kandırma yoluna gitmedik. Kalıcı çözümler ürettik.  Allaha şükür bu zahmetli ve Maddi olarak büyük külfetler getiren Alt yapı çalışmalarının (Su, Kanalizasyon, Elektrik, Doğalgaz) sonuna geldik.

Bu yıl içerisinde inşallah Çarşı merkezinden başlayarak bütün yollarımızı sıcak asvaltını  ve kaldırımlarını yapacağız. Kış girmeden Çerkeş’te asfalta kavuşmamış sokağımız kalmayacak.

ESNAFA 1 KURUŞ BORCUMUZ YOK.

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER : Sayın Başkan Çerkeş Belediyesinin Mali Durumu nedir.

HASAN SOPACI:  Ben başkan seçildikten sonra faizleriyle birlikte Devlet ve Şahıslara eski parayla 24 Trilyon borcumuz bulunmaktaydı. Belediyemizin esnafımızdan 3 torba kömürü alamadığını hatırlıyorum. Allaha şükür kamu hariç hiç kimseye borcumuz yok.  Belediye mülkleri üzerinde bulunan 54 tane haczi kaldırdık.  

ÇÖZECEĞİZ…

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER : Sayın Başkan Çarşı içerisindeki Park sorununu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz.

HASAN SOPACI:   Üzerinde çalıştığımız  Yeni Çarşı Vizyon Planında Otopark çalışmamızda bulunuyor.

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER : Sayın Başkan 4 yıllık belediye başkanlığı döneminizdeki çalışmalarınızla kendinizi başarılı buluyormusunuz ve tekrardan aday olacakmısınız.

VİCDANIM RAHAT, TEKRARDAN ADAYIM…

HASAN SOPACI:  Ben Çerkeş Halkının 5 kuruşunu kimseye yedirmedim vicdanım çok rahat.  Başarılı olup olmadığımın takdirini halkımıza bırakıyorum. Partim ve Halkımız teveccüh gösterirse Çerkeş hakkındaki projelerimizi tamamlamak için tekrar aday olmayı düşünüyorum.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER: -Fişek Ali ve diğer konakların durumu nedir?

HASAN SOPACIFişek Ali konağı tarihi miraslarımızdandır. Onu kamuoyunun hizmetine sunacağız. Ayrıca Işıklar konağının da ihalesi en kısa sürede

yapılacak. Amacım Ankara- Kastamonu güzergahında yolculuk yapanları sabah kahvaltılarını bu tarihi mekanlarda yapmaları için uygun ortamlar hazırlamak.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:  Ulusuyu projesi, eski hamam ve çevresinin durumu ne olacak?

HASAN SOPACIAslında ne zaman Ulusu’yunu görsem içim sızlar. Umarım gelecekte hem Ulusuyu ve çevresi piknik ve mesire olarak kulanılacak hale getirilecektir. Ayrıca tarihi hamam ve çevresi temizlenip olması gereken duruma getirilecektir.

ÇERKEŞ VUSLAT HABER - ÇERKEŞ HABER:Sayın başkan söz verip de yapamadığınız sorunlar varmı?

HASAN SOPACIHayvan barınağı sözünü vermiştim ama şu ana kadar gerçekleşmedi umarım en kısa zamanda bunu da yerine getiririz.

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER : Sayın Başkan son olarak Çerkeş Halkına söylemek istediğiniz bir şey varmı.

HASAN SOPACI:  İlçemize 4 yıl içerisinde birçok yatırım yaptık. Bu yatırımların içerisinde doğalgazın ilçemizle buluşması vatandaşlarımızda çok büyük heyecan uyandırdı. Yalnız şunu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum, Su şebekesinin değişmesi  bizim dönemizdeki en önemli icraatımızdır.  Şu ana kadar vatandaşlarımız Kanserojen madde içeren aspes borulardan su içmekteydi. İnsan için en vazgeçilmez unsur sağlıklı yaşama hakkıdır. Ben bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımın Miraç Kandillerini kutluyor hepsine de sağlık ve esenlikler diliyorum.

ÇERKEŞ HABER-VUSLAT HABER : Sayın Başkan İlçemizde kültürel mirasın korunması ve daha yeşil bir Çerkeş için yaptığınız çalışmaları Çerkeş Basını olarak ilgiyle takip ediyor ve takdirle karşılıyoruz. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Çerkeşimize yorumlarınızla katkıda bulunun
Kalan karakter sayısı : 500
Bağımsız     2018-04-16 Ben utaniyorum bu doğalgazı hasan sopacimi icat etti beni güldürmeyin vanin bir köyüne gidin ordada var belediyecilik nasıl olur kardeşim biliyormusunuz bir yeri yıkarsın sonra yaparsın çerkeşin yolları eskiden göletler vardı onun gibi olmuş bir başkan mütevazı olur sizin belediye başkanınız halkına üsten bakan bir insan belediye başkanı yol yapmayla olmaz ilk önce milletin çoluğunu çocuğunu ışe koyacaksın sonra gönüllere gireceksin o zaman belediye başkanı olursun
havuz medya     2018-04-15 Havuz medyasımı bu? Bir tarafta paşanın sağ kolu Yasin Yazı diğer tafafta paşanın desteklediği Turhan demir.
Kiraz Geliyor     2018-04-15 İlçe teşkilatı umarım mantıklı davranır ve bu sefer aday Fakir Fukaranın babası Mehmet Kiraz olur.
Bir Sözümde Benim Var     2018-04-15 İki gazeteci, bir belediye başkanı.Sanki açık oturum.Sorular ortak. Gazeteci rekabeti yok. Her şey güllük gülistanlık.Çok güzel.Tebrik ederiz gazetecileri. Zor bir işi başarmışlar.Amma velakin diğer 3 kişinin orda ne işi var? Belediye başkanı yanlış bir şey konuşmasın diyemi? Körler sağırlar, birbirini ağırlar derler böyle durumlara.
İzlenimci     2018-04-15 Çerkeş Hasan Sopacı ile daha güzel günler yaşayacak biz buna inanıyoruz ve Hasan sopacıya desteğimiz sonsuz dur çalışmalarını izliyoruz ve kendisine başarılar diliyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çerkeş Müzesi
Çerkeş Müzesi
İNCİ ÇERKEŞ
İNCİ ÇERKEŞ