Advert
Advert

Çerkeş'te Merkez Açmayı Düşünen LÖSEV'in Kurucusu Üstün Ezer'e Nobel Ödülü.

Dünya Çapında ödül alan LÖSEV Başkanı umarız Çerkeş Halkına verdiği sözleri de yerine getirir.

Çerkeş'te Merkez Açmayı Düşünen LÖSEV'in Kurucusu Üstün Ezer'e Nobel Ödülü.
Çerkeş'te Merkez Açmayı Düşünen LÖSEV'in Kurucusu Üstün Ezer'e Nobel Ödülü. Admin

LÖSEV Çerkeş'in tek mesire ve dinlenme alanı olan Göletleri 2010 yılında, Doğal Yaşam ve Terapi/Arınma Merkezi  yapmak üzere satın almıştı. Merkezde Doğa Parkı - Çiçek Bahçerleri ve Seralar, Çocuk Tatil Köyü, Doğal Tarım Arazileri ve Doğal Hayvan Çiftilikleri, Yüzme – Binicilik – Spor Merkezleri gibi projeler bulunuyor. Yalnız bu projelerin hiçbirisi hayata geçmedi. 

lösev çerkeş doğal yaşam ve terapi/arınma merkezi ile ilgili görsel sonucu

Çocuk Hakları alanında dünyanın en önemli ve saygın kuruluşlarından olan World of Children (Çocukların Dünyası) Vakfı, “Çocuk Hakları Nobeli” olarak nitelendirdiği ödülü bu sene sağlık alanında, Lösevin Kurucusu çocuk doktoru Üstün Ezer'evermeyi kararlaştırdı.

22.000’den fazla başvurunun olduğu ödül için tüm adayları titizlikle değerlendiren, izleyen ve araştıran World of Children, lösemili çocuklar için hayatını adayan ve lösemi tedavisindeki başarıları nedeniyle LÖSEV Kurucu Başkanı Dr. Üstün Ezer’i seçildi.

World of Children Vakfının Kurucusu ve halen yönetim kurulu başkanı olan Harry Leibowitz “Yıllar önce Nobel ve Pulitzer Ödülleri’ni takip ederken edebiyat, tıp, kimya, sinema gibi alanlarda ödül veriliyor da neden çocuk hakları alanında ödül verilmiyor?” diye düşünmüştür. Çünkü kendisine göre, çocuklara yardım etmenin en güzel yolu, hayatlarını bu çocukların yaşamlarını güzelleştirmeye adamış insanları bulmak ve ödüllendirmektir. İşte bu nedenle Türkiye’den Dr. Üstün Ezer ödüle layık görüldü. 

Birleşmiş Milletler Teşkilatı UNİCEF Amerika Başkanı Caryl Stern, “Bu ödülü almak kolay değil çünkü çok yüksek standartlar var. Seçilenler arasında olduğunuz için gurur duymalısınız.” Amerika’nın New York şehrinde 2 Kasım’da yapılacak olan ödül törenine dünyanın en önemli kişileri ve kuruluş temsilcileri katılacak.

Victoria’s Secret, Procter& Gamble (P&G), Macy’s, Giorgio Armani, CNN gibi dünyanın önemli kuruluşlarının sponsor olduğu gecede toplanan bağışlar ödül sahiplerine verilecek.

World of Children Vakfı, sağlık, eğitim, koruma, gençlik ve yardımseverlik alanlarında tüm dünyada çocuklar için faaliyet gösteren ve önemli işler yapan 5 kişiye ödül verecek.

Çocuk ve sağlık alanında Dr. Üstün Ezer ise Türkiye’den ilk ödül alan isim. 

Dünya Çapında ödül alan LÖSEV Başkanı umarız Çerkeş Halkına verdiği sözleri de yerine getirir.

Çerkeşimize yorumlarınızla katkıda bulunun
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çerkeş Müzesi
Çerkeş Müzesi
İNCİ ÇERKEŞ
İNCİ ÇERKEŞ